Figury betonowe ogrodowe

Chcemy podkreślić niepowtarzalny charakter naszego ogrodu? Zależy nam na uzupełnieniu roślinnych kompozycji? A może po prostu brakuje nam efektownej i przykuwającej wzrok dekoracji zielonej przestrzeni? W stworzeniu wyjątkowej i urokliwej zielonej oazy pomogą figury ogrodowe z betonu.

Figury ogrodowe – zastosowanie

Figury z betonu to niezawodne dekoracje ogrodowe. Dzięki nim można z łatwością poprawić wygląd ogrodu, podkreślić jego największe walory i charakterystyczny styl. Figury ogrodowe najczęściej pełnią funkcję akcentów widokowych. Ustawia się je na przecięciu lub końcu osi widokowych. Figury z betonu silnie skupiają uwagę, kierując wzrok gości czy spacerowiczów w swoją stronę. W ten sposób pozwalają odwrócić uwagę od mniej reprezentacyjnych fragmentów ogrodu.

Figury ogrodowe przełamują monotonię, uzupełniają kompozycje, wypełniają puste przestrzenie. Można ich użyć, by wyeksponować roślinne kompozycje. Donice z betonu są świetnym tłem dla barwnych roślin – podkreślają ich szczególne walory.

Figury z betonu pomagają w funkcjonalnym podziale przestrzeni. Ułatwiają wydzielenie w ogrodzie stref: wypoczynkowej, dziecięcej, reprezentacyjnej. Figury ogrodowe można wykorzystać także do zamaskowania nieestetycznych instalacji. Warto ustawić je w cienistych zakątkach, pod drzewami, gdzie większość roślin rośnie bardzo słabo.

Figury z betonu – zalety

Figury z betonu do ogrodu są wyjątkowo trwałe i uniwersalne. Ze względu na sporą wagę pozostają stabilne nawet przy silnym wietrze. Figury ogrodowe betonowe nie są podatne na odkształcenia czy uszkodzenia na skutek działania czynników atmosferycznych. Ich walory dekoracyjne nie ulegają obniżeniu pod wpływem deszczu, mrozu czy silnego słońca. Figury z betonu mogą więc z powodzeniem stanowić ozdobę całoroczną do ogrodu, niewymagającą konserwacji czy specjalnego zabezpieczania.

Figury ogrodowe betonowe dobrze komponują się z roślinami i różnorodnymi elementami architektonicznymi. Nie zaburzają harmonii panującej w ogrodzie, tworząc spójną całość z roślinami i innymi ozdobami. Figury z betonu pasują do niemal każdego stylu. Niezależnie od tego, czy chcemy założyć ogród w stylu nowoczesnym czy śródziemnomorski, z powodzeniem możemy wykorzystać rzeźby, jakie oferuje producent figur Bakkara, w swoich aranżacjach.

Betonowe figury ogrodowe odznaczają się klasycznym pięknem. W przeciwieństwie do plastikowych rzeźb nigdy nie wyglądają kiczowato. Dzięki surowej, a zarazem eleganckiej, formie przyciągają wzrok, ale jednocześnie nigdy nie zagłuszają całej aranżacji.

Rzeźby, jakie proponuje producent figur Bakkara, wykonane są z dbałością o każdy detal – dzięki czemu wyróżniają się oryginalnym wyglądem i wysoką jakością.

Figury ogrodowe – rodzaje

Figury ogrodowe betonowe dostępne są w wielu rodzajach. Producent figur Bakkara oferuje klasyczne i nowoczesne rzeźby do małych oraz dużych ogrodów. Do wyboru mamy:

  • Figury postaci z betonu – baśniowe skrzaty, rozkoszne dzieci, monumentalne postacie kobiece i męskie
  • Figury zwierząt z betonu – drapieżne orły i lwy, zwierzęta gospodarskie, domowe i dzikie
  • Donice betonowe – w kształcie waz, butów, beczek
  • Fontanny betonowe – w klasycznych formach i oryginalnych kształtach, z niepowtarzalnymi rzeźbami
  • Kolumny z betonu – antyczne czy barokowe kolumny i cokoły
  • Popiersia betonowe – antyczne i pamiątkowe rzeźby
  • Pozostałe figury do ogrodu – betonowe obrazki, lampy czy wiatraki

Figury ogrodowe – dobór

Figury ogrodowe zawsze warto dobrać do wielkości zielonej oazy. Duże figury z betonu najlepiej prezentują się na rozległej przestrzeni. Producent figur Bakkara proponuje także niewielkie rzeźby – idealne do małych ogrodów. Ciekawe efekty można osiągnąć, łącząc małe i monumentalne figury z betonu. Wybierając figury ogrodowe, powinniśmy mieć na uwadze styl naszego zielonego zakątka. Rzeźba Amora, stojąca pośród róż, będzie świetną dekoracją ogrodu romantycznego. Betonowe kolumny, oplecione pnączami, dodadzą uroku ogrodowi śródziemnomorskiemu. Proste, geometryczne donice betonowe będą pasować do ogrodu nowoczesnego, a te w kształcie koszów czy beczek – do ogrodu rustykalnego.

Figury z betonu pomogą nam także podkreślić charakter miejsca. Figury ogrodowe zwierzęta warto wykorzystać do zaaranżowania tajemniczego kącika dla dzieci. Jeśli chcemy, by ogród był miejscem kontemplacji, możemy umieścić w nim rzeźbę Buddy czy anioła. Figury ogrodowe fontanny z szumiącą wodą idealnie sprawdzą się jako dekoracje miejsc wypoczynku. Dzięki rzeźbom, jakie proponuje producent figur Bakkara, nasza zielona oaza z pewnością zyska wyjątkowy charakter.


Produkt dodany do ulubionych