Ile można schudnąć w tydzień, czyli krótki poradnik dla otyłych

Nadwaga i otyłość to dwie choroby, które w ostatnich czasach mocno dają o sobie znać. Wystarczy tylko rozejrzeć się wśród społeczeństwa, aby samodzielnie stwierdzić, że bardzo duża ilość osób ma ogromny problem z dodatkowymi kilogramami. Może więc czas na to, aby zacząć walkę o siebie? O lepsze samopoczucie? Oto kilka wskazówek dla tych osób, które planują zabrać się za odchudzanie.

Ile można schudnąć w tydzień na diecie?

Zadając takie pytanie w tłumie, to można usłyszeć wiele odpowiedzi. W szczególności wśród osób, które mają już tą walkę za sobą i teraz z dumą prezentują wyniki, jakie udało im się osiągnąć.

Są takie osoby, które powiedzą, że im średnio na tydzień znikał jeden kilogram. Nie będzie brakowało jednak takich osób, które pochwalą się tym, że w ciągu jednego tygodnia „ubywało” ich więcej – po 2 lub nawet 3 kg. O co więc chodzi z tą wagą?

Pamiętać należy o tym, że podstawą odchudzania jest zdrowa dieta. Należy trzymać się kilku podstawowych zasad, aby móc utrzymać zdrowe tempo chudnięcia. Schudnąć, to jedno. Zachować przy tym dobrą kondycję zdrowotną, to drugie. Każda osoba powinna pamiętać o tym, że do wszystkiego należy podchodzić z głową.

Ile można schudnąć w tydzień – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Specjaliści od żywienia, dietetycy przyznają, że zdrowe tempo chudnięcia to od 0,5 kg do 1 kg w ciągu jednego tygodnia. Mogą zdarzyć się niewielkie odchylenia. Jednak są one naprawdę niewielkie. Z tego więc wynika, że w ciągu jednego miesiąca można schudnąć 4 kg.

Pewnie duża część osób będzie teraz załamanych, ponieważ liczyli na to, że uda im się zgubić większą wagę w ciągu jednego miesiąca. Jednak należy zadać sobie pytanie o to, co jest ważniejsze – niska waga czy też możliwość utrzymania swojego organizmu w dobrej kondycji zdrowotnej? To podstawa wszystkiego tak naprawdę. Można zdecydować się na drakońskie diety, ale organizm mocno na tym ucierpi. Zresztą, tego rodzaju drastyczne plany żywieniowe bardzo często doprowadzają do powstania efektu jojo. To, co udało się zgubić, bardzo szybko często wraca do danej osoby pod postacią większej ilości kilogramów. Takich efektów lepiej unikać.

Odchudzanie – o czym nie można zapomnieć?

Samodzielne odchudzanie może zakończyć się fiaskiem. Nie jest powiedziane, że będzie tak w przypadku każdej osoby. Jednak ogromna ilość osób przyznaje się do tego, że po jakimś czasie traci wiarę w siebie, motywacje i dieta pozostaje wspomnieniem.

To dlatego dobrą motywacją do walki o lepszą wersję siebie, może okazać się wizyta u dietetyka. Będzie to osoba, która rozplanuje indywidualny plan żywieniowy, którego celem będzie osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku. Weźmie on pod uwagę indywidualne predyspozycje, styl życia oraz wiele innych czynników, dzięki czemu dopasowanie diety (uwzględniając także ewentualne choroby towarzyszące) nie będzie stanowiło problemu.

Nie można także zapomnieć o tym, że takim motywatorem, który pomoże powalczyć o siebie, jest także catering dietetyczny. Pudełka, jakie każdego poranka będą pojawiać się pod drzwiami domu. Ciekawa opcja. W szczególności, że do dyspozycji ma się kilka planów dietetycznych, które można dopasować zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami.

Walczę o siebie!

Co jednak, jeżeli ktoś nie ma zamiaru korzystać z pomocy dietetyka lub diety pudełkowej? Pozostaje samodzielnie wziąć się za zaplanowanie zdrowych i pożywnych posiłków. Podstawą jest nauka o tym, co jest zdrowe, a z czego lepiej zrezygnować. Warto przypomnieć sobie te produkty, jakie znajdują się u podstaw piramidy żywieniowej, ponieważ to one powinny często gościć na talerzach.

Należy zrezygnować ze spożywania zdrowych i słodkich napojów! Gazowane energetyki i inne takie są niewskazane. Alkohol należy ograniczyć. Najlepiej do minimum. Nie należy także spożywać żadnych fast-foodów, chipsów, paluszków oraz innych, słonych przekąsek. To tylko początkowa lista produktów, jakie na stałe należy wyrzucić ze swojego menu.

Będzie trudno? Oczywiście, że tak. Jednak silna wola pomoże schudnąć.