Czy przysiady na przyspieszenie porodu i inne metody są skuteczne?

Niektórym kobietom zależy na tym, aby urodzić szybciej, dlatego warto dowiedzieć się, czy można uzyskać pożądany efekt w sposób całkowicie naturalny i bezpieczny. Okazuje się, że jest to możliwe, dlatego warto zapoznać się z metodami, po czym je zastosować. Jest to świetna propozycja przede wszystkim dla kobiet, które są już w ostatnim stadium ciąży, niewiele dzieli je od rozwiązania. Są domowe sposoby na to, aby nowy członek rodziny przyszedł szybciej na świat.

Przysiady na przyspieszenie porodu? Czy to działa?

Nie jest prawdą, że w ciąży należy unikać uprawiania seksu, dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym, szczególnie jeśli chce się przyspieszyć poród. Jest to metoda znana od wielu lat, skuteczna, co potwierdziło wiele kobiet. Dzieje się tak dlatego, że stosunek płciowy stymuluje szyjkę macicy. Co więcej, w ejakulacie znajdują się substancje, które w całkowicie naturalny sposób nasilają skurcze macicy. Jeśli kobieta jest już blisko terminu porodu, to może bez martwienia się o dziecko, zdecydować się na zbliżenia intymne z partnerem, co wpłynie dodatkowo korzystnie na ich relacje, zbliży do siebie.

Aktywność fizyczna ma bardzo korzystny wpływ na organizm, dlatego nie należy niej rezygnować w ciąży. W celu przyspieszenia porodu można wykonywać przysiady, rewelacyjnie sprawdza się także chodzenie po schodach, sprzątanie, skakanie na piłce. Świetnie nadają się ćwiczenia wykorzystujące grawitację, bo wywołuje to kołysanie, które umożliwia dziecku ustawienie się w kanale rodnym. Godne polecenia jest tańczenie, można także spacerować. Ruch powoduje uciskanie części przodującej dziecka na szyjkę macicy, co prowadzi do jej rozwarcia.

Nie tylko przysiady na przyspieszenie porodu – jakie są inne sposoby?

  • Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że poprzez stymulowanie sutków może przyspieszyć poród. Najlepiej chodzić i jednocześnie szczypać brodawki sutkowe, bo w ten sposób zwiększa się produkcja oksytocyny, czyli specjalnego hormonu odpowiadającego za wyrzut pokarmu z piersi i poród.
  • Są także niektóre pokarmy, które w naturalny sposób zwiększają perystaltykę jelit. W tym celu warto sięgać między innymi po ostre jedzenie, pomaga także barszcz. Szybsze ruchy robaczkowe doprowadzają do tego, że wzmaga się ruch jelit i dochodzi także do obkurczania się macicy. Staje się ona skłonna do regularnego kurczenia się, co oczywiście przyspiesza poród.

Co zrobić, aby szybciej urodzić dziecko?

Jeśli kobiecie zależy na przyspieszeniu porodu w naturalny sposób, to powinna zainteresować się substancjami, które wpływają na zmiękczenie szyjki macicy. W tym celu można wypijać olejek z wiesiołka, świetnie sprawdza się także picie naparów z liści malin, jedzenie ananasa. Słodki owoc działa przeczyszczająco, dodatkowo jest słodki, co wpływa na kurczliwość macicy.

Jak można przyspieszyć poród? Poznaj medyczne sposoby stosowane przez lekarzy

Poprzez masowanie szyjki macicy można przyspieszyć poród, ale jest to metoda jego wywoływania stosowana przez lekarza. Uciska on szyjkę w odpowiednim miejscu, co ją pobudza do otwarcia i rozpoczęcia akcji porodowej. Z medycznych sposobów wymienia się także podanie oksytocyny, czyli hormonu mającego na celu wywołanie skurczy. Można to zrobić poprzez podanie ciężarnej kroplówki, która zawiera tę substancje w odpowiedniej ilości.

Lekarz może przyspieszyć poród dzięki odklejeniu dolnego bieguna pęcherzyka płodowego. Innym sposobem jest podanie ciężarnej żelu, który zawiera w swoim składzie prostaglandyny, preparat aplikuje się dopochwowo. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie założenie cewnika Foleya, czyli przyrządu, który wygląda jak rurka połączona z balonikiem. Umieszcza się go w szyjce macicy, następnie dochodzi do jego wypełnienia solą fizjologiczną w celu rozwarcia szyjki.

Podsumowanie

Jest wiele naturalnych i bezpiecznych sposobów na przyspieszenie porodu, czyli przykładowo przez:

  • stosunek płciowy,
  • masowanie brodawek sutkowych,
  • aktywność fizyczną (między innymi robienie przysiadów),
  • jedzenie niektórych pokarmów,
  • kąpiele z naparem z cukrownicy,
  • picie herbatek z liści malin.