Jakie są najpopularniejsze odcienie blondów?

Blond jest obecnie jedynym z najmodniejszych  kolorów włosów, który praktycznie nie wychodzi z mody. Drobne zmiany dotyczą jedynie poszczególnych odcieni, zdarza się, że pojawiają się nowe wcześniej niespotykane kolory, jednak jasny kolor zawsze kojarzy nam się z pięknem, z kobiecością, jest wyznacznikiem elegancji. Coraz więcej współczesnych kobiet decyduje się na rozjaśnianie włosów, w niektórych przypadkach jest to dość skomplikowane, gdyż wiąże się z dodatkową ochroną i pielęgnacją – oksydanty znacząco osłabiają rozjaśniane włosy i ich cebulki.

Mimo, że blond zaliczamy do kolorów uniwersalnych to czy pasuje każdemu? Dużo zależy od tego na jaki odcień zdecydowaliśmy się. Aby na tym etapie nie popełnić błędu wystarczy prawidłowo ocenić swój typ urody, możemy to zrobić korzystając z pomocy fryzjera lub stylisty. W dalszej części kilka najprostszych propozycji stylizacji dla blond włosów

Chłodny blond – komu pasuje taki odcień?

Kobiety, które posiadają bladą skórę i cechują się chłodnym typem urody w której zdecydowanie występuje przewaga różowego i niebieskawego pigmentu powinny kierować się w stronę zimnego blondu. Odcienie żółtego blondu będą pasować do właścicielek niebieskawych, zielonkawych lub szarawych kolorów oczów. Dodatkowo dobrze, jak towarzyszy takiemu kolorowi oczu również delikatna uroda, filigranowa postura i oliwkowa cera.

Nie tak dawno, kilka lat temu jednym z najmodniejszych odcieni chłodnego blondu był popielaty blond. Kolor przypomina delikatną siwiznę, zatem komu pasuje taki odcień? Polecany jest kobietom o jasnej karnacji, kobietom, które chcą dodać look swojej nietuzinkowej urodzie. Kobietom, które chcą swojej urodzie dodać odrobinę ostrego i rockowego wyglądu. Ten opis dodatkowo odpowiada nam na pytanie dla kogo platynowy blond będzie bardzo dobrą opcją.

Obecnie najmodniejszym odcieniem jest szwedzki blond, jest to opcja dedykowana praktycznie dla każdego. Mało jest tak uniwersalnych odcieni, zwłaszcza w kolorze blond. Jasny, chłodny bez zbędnych niebieskich tonów- to kolor pożądany przez większość kobiet. Jednak u kobiet o ciepłej urodzie, zwłaszcza w przypadku naczynkowej lub trądzikowej cerze szwedzki blond będzie wyglądać nienaturalnie.

Ciepły blond – dla kogo będzie idealny?

Z kolei ciepły blond dedykowany jest kobietom o dziewczęcej urodzie, w której występuje ciemniejsza skóra, oraz ciemniejsze brwi i kolor oczu. Kobiety o tego typu ciepłej karnacji, opalające się na złoto powinny postawić na słoneczny, złoty, miodowy lub karmelowy blond. Takie odcienie blondu dedykowane są paniom, które nie lubą mocnego, wyzywającego makijażu, dziewczynom, którym cera często się rumieni, które chcą wyglądać delikatnie i przy tym młodo. Odcienie bazujące na ciemniejszej i jaśniejszej odmianie blondu nawiązują do stylistyki Old, a dokładniej do świetności Hollywood lat 60. i 70. ubiegłego wieku

Naturalny blond – uniwersalny wybór dla blondynek!

Całkowicie naturalny blond o lekko beżowym zabarwieniu to doskonały wybór dla naturalnych blondynek, które kolor swoich włosów stawiają za wzór do naśladowania, wystarczy tylko delikatnie je rozjaśnić lub przyciemnić aby uzyskać doskonały efekt. Jest to hit ostatnich lat gorąco polecany. Wybierany jest przez kobiety, które cenią sobie naturalność, którym zależy na delikatnym, prawie niewidoczny makijażu i uwielbiających kolory w stylu nude

Jakiej farby użyć, by zmienić kolor na blond?

Dla niektórych Pań zmiana koloru włosów na blond może okazać się sporym wyzwaniem, nawet gdy nasz naturalny blond jest tylko ciemniejszy od tego który chcemy uzyskać.

O ile na szczęście blondynki nie muszą rozjaśniać pasm przed farbowaniem, o tyle dla szatynek  czy brunetek jest to wymóg konieczny. Bardzo dobra farba rozjaśni co najwyżej o kilka tonów nasze włosy, jednak finalnym efekt koloryzacji będzie różnić się od tego oczekiwanego.

Rozjaśnianie z wykorzystaniem oksydantu pozwoli usunąć ciemnym pigment aki posiadają włosy i przygotuje je do nałożenia koloru blond. Jednak przed przystąpieniem do farbowania i rozjaśnia musisz zastanowić się na jakim kolorze dokładnie Ci zależy, czy może nie warto sięgnąć po odcień, w którym nie ma substancji niszczących naszych włosów. Najlepiej sięgnąć po profesjonalne farby znanych producentów w branży fryzjerskiej, takie farby posiadają zazwyczaj dodatkowe składniki o działaniu nawilżającym, wzmacniających czy odżywiającym.